President, Lubov Jowa - Bio

Голова Товариства Збереження Української Спадщини Північної Каліфорнії – від 31 березня 2009 року

Д-р Любов Йова народжена та виросла в Нью Йорку в родині, яка імігрувала до США після другої світової війни. Її батьки приїхали з Полтавщини – тепер Черкаська область, Золотонівський район, Україна. Вони були забрані на роботи до Німеччини під час окупації України.

Зі своїх дитячих років пані Йова памятає, що батьки були завжди активні в українських громадських справах, як члени української православної церкви. Сама Люба відвідувала Українську школу в Йонкерсі, і їздила на літні табори Організації Демократичної Української Молоді (ОДУМ). Пізніше вона поступила до Університету в Рочестері і отримала диплом у Вашінгтонському університеті з біохімії. Вона також захистила докторську дисертацію по токсикології в Rutgers університеті і в університеті медицини і дентистики New Jersey. Під час навчання в університетах пані Йова також працювала в штаті Нью Джерсі в Департменті захисту навколишнього середовища.

Під час університетських років і також протягом років праці, д-р Йова була активним членом та головувала в русі американців за людські права в Україні. Вона брала участь, щоб допомагати українським дисидентам, політкувати Американского уряду відносно питання Голодомору в Україні, та інших акціях, щоб допомагати українській громаді.

На даний час д-р Люба Йова працює в Каліфорнійському агенстві захисту навколишнього середовища в галузі охорони здоров’я. В її обов’язки входить спеціалізація відносно якості водного середовища і очищення води від хімікаліїв, та інші питання, які відносяться до впливу хімії на людське здоров’я.

Відносно участі в Товаристві Збереження Української Спадщини, вона є членом протягом багатьох років і обиралася секретарем, замісником голови перед тим, як бути обраною на Голову (президента) товариства. Її ціль для цієї організації – посилити вплив Товариства на громаду в Сакраменто, залучуючи як новоприбулих імігрантів, так і друзів України для співпраці на українську ідею.

 
 
 
 
Copyright © 2017 Ukrainian Heritage Club of Northern California. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.